עקבו אחרינו

יום שלישי, 15 בינואר 2019


המוזה שלי

עבור יוצרים, אמנים ובכלל אנשי מקצוע מוזה היא דבר הכרחי, למעשה בלי מוזה הרבה פעמים מאוד קשה ליצור ולחשוב על רעיונות חדשים ומקוריים.


אז מהי מוזה? מה מקור המילה? במיתולוגיה היוונית, תשע המוזות היו אלות היצירה, האמנויות והמדעים, פטרוניותיהם של תחומי המחול, המוזיקה, ההיסטוריה, הספרות, המחזאות והאסטרונומיה
תשע המוזות הונהגו על ידי אפולו, אל האור, היופי והאמנויות, ויחדיו הן הנעימו את זמנם של אלי האולימפוס בנגינה, בזמרה ובריקוד. עיקר תפקידן היה להעניק השראה ליוצרים השונים, בעיקר למשוררים, למוזיקאים ולפילוסופים.


כשאני עובדת על מיתוג,יצירת לוגו חדש או ציור ללקוח, אני זקוקה למוזה, עבורי מוזה יכולה להיות כל דבר…ללכת לחוף הים לקבל השראה, לקבל הודעה מגניבה, או חיבוק מהאחיינים שלי…

השראה יכולה להימצא בכל כך הרבה דברים! הבעיה מתחילה כאשר המוזה נעלמת..
מה קורה שאין מוזה וצריך ליצור??? המקרה הכי חמור של חוסר מוזה היה דווקא כשהתבקשתי ליצור לוגו עבור אדם יקר לי מאוד..אחותי הגדולה.
אני זוכרת את היום שהיא ביקשה ממני למתג אותה, איך התרגשתי מהמשימה…ישבנו יחד וניסיתי להבין מה הכיוון והדרישות שלה…מיותר לציין שאני מכירה את אחותי מצוין ולכן הייתי "מושלמת" לתפקיד יוצרת הלוגו שלה… לאחר מכן ישבתי לבד וכמו בכל יצירת לוגו שרבבתי על נייר סקיצות למרבה הפתעתי לא הצלחתי ליצור שום דבר!

כל פעם חזרתי לדף עוד שרטוט..ועוד שרבוב..ועוד ניסיון..וכלום! עברתי למחשב…יצרתי כמה ושלחתי לה להתרשמות, המשפט הראשון שהיא רשמה לי היה: "את מוכנה להפסיק ליצור שאת חסרת מוזה?? אני מוכנה לחכות כדי שזה יהיה מושלם…" עבר שבוע והנחתי את העבודה הזאת בצד..לא הצלחתי לחשוב על שום דבר שייצג את אחותי ואת מה שהיא עוסקת בו!

לאחר כמה ימים אחותי הייתה חולה וביקשה את עזרתי עם שני ילדיה…נסעתי אליה וביליתי בחברתם יום מאתגר במיוחד… נכון, אני מכירה את אחותי, היא עמוד התווך של המשפחה, היא חזקה..היא מכילה… היא תמיד שם בשבילי ויש לה את האוכל הכי מדהים בעולם..אבל מה שקיבלתי מהביקור הזה היה בדיוק מה שחיפשתי בשבועיים האלו… מוזה!

ראיתי את זהר האמא, המטפלת, ראיתי את הדברים באור שונה מהצד ופתאום הבנתי, חיכיתי בקוצר רוח שהקטנים יירדמו ויצאתי החוצה לגינה בזמן שזהר סידרה את הבלגאן של הילדים הייתי כל כולי במחשב… אף אחד לא יכל לעצור אותי! ידעתי באותו רגע שהלוגו שאני יוצרת ברגעים אלו משקף בצורה מושלמת לא רק את העיסוק שלה כמטפלת ונטורופתית אלה את אחותי כאדם.

כשהראיתי לזהר את הלוגו היא לא דיברה, ראיתי את העיניים שלה נוצצות יכולתי ממש לראות איך היא מדמיינת את עצמה עובדת כבר ומתפתחת, השלב הראשון בדרך להגשמת החלום.

המקרה הזה תמיד מזכיר לי לא לדחוק בעצמי, לפעמים לוקח כמה ימים ואפילו יותר משבוע ליצור משהו מושלם..לא יפה ואסטטי אלא מושלם!

המוזה היא הכרחית ובלתי נפרדת מחיי…המון פעמים המוזה היא הלקוח עצמו שנותן לי השראה או סתם הומלס שיושב ברחוב…

הכל יכול לעורר את המוזה ולגרום לי בסופו של דבר לייצר עבורכם את התוצאה הכי טובה שיש….

נראה לי שהכתבה זאת עשתה את העבודה וגמרה לי ממש לרצות לצייר(-:

לקביעת פגישה שלחו לי הודעה ישירה>>>
https://goo.gl/C8uymo

עקבו אחרינו

פייסבוק –http://katzr.net/0627dd

אינסטגרם-https://www.instagram.com/

המשך יום נעים לכולם
?

 

יום שלישי, 15 בינואר 2019

לוגו של וואטסאפ